Bieg po Lotnisku | 550 lat lokacji Mielca i 25 lat SSE Mielec

Data wydarzenia:
06/09/2020

Godzina wydarzenia:
18:30

Miejsce wydarzenia:
Lotnisko Mielec

Opłata za wydarzenie:
45 PLN

Regulamin wydarzenia


Na rok 2020 przypadają rocznice dwóch wydarzeń, które mają fundamentalne znaczenie dla historii naszego miasta i na jego dzisiejszego oblicza.

Pierwszą z nich jest lokacja miasta Mielca, która miała miejsce dokładnie 550 lat temu w roku 1470. Trzeba pamiętać o tym, że pierwsze wzmianki o Mielcu pochodzą już z lat 20 XIII wieku. Około 1373 roku utworzono tu parafię rzymskokatolicką. Zezwolenie na założenie miasta wydał król Kazimierz Jagiellończyk w 1457 roku, ale dokument lokacyjny wystawili bracia Jan i Bernardyn Mieleccy dopiero w 1470 roku.

Możny ród Mieleckich, pełniący w XVI wieku szereg ważnych funkcji w państwie (Jan - marszałek wielki koronny, Sebastian - kasztelan krakowski i pierwszy senator korony, Mikołaj – hetman wielki koronny), dobrze dbał o swoją rodową siedzibę, toteż Mielec rozwijał się pomyślnie i prowadził ożywiony handel z wieloma miastami, a zwłaszcza ze stołecznym Krakowem.

 

Podobnym, ale już współczesnym impulsem dla rozwoju miasta Mielca było powstanie przed prawie 25 laty Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Dzisiaj mielecka SSE to najbardziej zdywersyfikowana branżowo strefa, w której zrealizowano inwestycje o wartości 13,5 mld zł, a pracę znalazło tam 46 tysięcy osób. SSE EURO-PARK MIELEC jest pierwszą specjalną strefą ekonomiczną i od lat pozycjonowana jest w czołówce najefektywniejszych stref w kraju. Zarządzającym strefą jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

W związku z tymi wyjątkowymi rocznicami pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób. Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Urząd Miejski w Mielcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz Lotnisko Mielec zapraszają na wieczorny bieg z okazji 550. Rocznicy Lokacji Miasta Mielca oraz 25-lecia SSE EURO-PARK MIELEC po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to trzeci taki bieg w naszym mieście.

Patronat honorowy nad biegiem objęły Agencja Rozwoju Przemysłu - Zarządzający SSE EURO-PARK MIELEC, Firma Bury, Firma Tarapata, Husqvarna Group z fabryką w Mielcu oraz Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu.
 

6 września 2020 r. będziecie mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska. Start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów. Biegacze wystartują o godz. 18:30 w blaskach zachodzącego słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego.

To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. To także wyjątkowa okazja, aby wzbogacić się m.in. o unikalny pamiątkowy medal, który będzie Wam przypominał o tych niecodziennych rocznicach. Wyjątkowymi statuetkami przygotowanymi specjalnie na tą okazję, nagrodzimy m.in. najlepszych w kategoriach wiekowych. Idealną pamiątką będzie również koszulka biegowa, która jednocześnie będzie kolekcjonerską pamiątką dla miłośników biegów.

Dzięki udziałowi wielu Partnerów możecie liczyć m.in. na pakiety startowe i posiłek regeneracyjny, ale przede wszystkim niesamowitą oprawę biegu, jakiej nie spotkacie nigdzie indziej.

Zapraszamy do zapisów, przygotowaliśmy rekordową ilość miejsc dla 1000 biegaczy! Przeżyjmy to święto wspólnie.

Lista opłaconych osób:

L. P. Imię Nazwisko Miejscowość Klub
1 Agata Zygmont Chorzelów Bury Sp. z o.o.
2 Mariusz Surman Pustków Osiedle Dzikie Mustangi
3 Bartłomiej Lubaś Mielec Husqvarna
4 Justyna Turkot Mielec GRUBO ALBO WCALE
5 Marcin Wilk Mielec
6 Daniel Szela Paszczyna Dzikie Mustangi
7 Dawid Puć Mielec OMK Smoczka
8 Anna Pazdyk Mielec Bury Sp. z o.o.
9 JERZY MACIAŁEK Mielec JASTRZAB W KURNIKU
10 Grzegorz Wicherski Wola Mielecka LIS W KURNIKU
11 Dominika Szewczyk Rytwiany Bury
12 Piotr Lejko Rzeszów -
13 Jadwiga Stala Dudek Dudek Mielec Zsb
14 Dariusz Krzystyniak MIELEC grubo albo wcale
15 Marek Kopeć Gliwice Staris
16 Michał Gazdowicz Przysietnica Brzozowski Klub Biegacza
17 Anna Wilk Mielec Zabiegani Mielec
18 Michał Opaliński Pustynia Maratończyk Dębica
19 Magdalena Maciejko OstroBiec OstroBiec
20 Anna Kobylarz Chorzelów No Name
21 Kazimierz Stachowicz Mielec Maraton Tel-Aviv
22 Marek Guła Mielec Brak
23 Magdalena Giełbaga-Nowak Kraków -
24 Rafał Grela Rzeszów RoweryRzeszów.pl
25 ROMAN TABOR PUSTKÓW niezrzeszony
26 Janusz Bogudzki Mielec
27 Tomasz Buff Dębica Dębica
28 Paweł Saj Sędziszów Małopolski Dzikie Mustangi
29 Przemysław Janocha Rzeszów Dzik
30 Tomasz Socha MIELEC -
31 Marta Lampart Dębica DZIKIE MUSTANGI
32 Zuzanna Kapusta Lubzina Dzikie Mustangi
33 Marcin Wilk Przecław Bury Sp z o.o.
34 Rafał Kijor Mielec Brak
35 Mateusz Momola Mielec PZL Mielec
36 Łukasz Przybyło Mielec PZL Mielec
37 Agnieszka Śliwińska Mielec PZL
38 Mariusz Kokoszka Mielec PZL MIELEC
39 Mirosław Mróz Żarówka Pzl Mielec
40 Krzysztof Błasiak Błasiak Bogoria PZL Mielec
41 Krzysztof Kopacz Mielec PZL MIELEC
42 Patrycja Motyka Motyka Mielec PZL Mielec
43 Mateusz Mądro Skrzyszów Dzikie Mustangi
44 Mateusz Dymek Mielec Mielecki Klub Morsów /PZL Mielec
45 Tadeusz Sabat Ocieka PZL-MIELEC
46 Rafał Taraszkiewicz Mielec SM
47 Waldemar Mrozik Mielec PZL Mielec
48 Adrian Tokarz BRZEŹNICA DZIKIE MUSTANGI
49 Andrzej Strzelecki Mielec PZL MIELEC
50 Marcin Bogdan Rzemień PZL Mielec
51 Michał Nycek Rzemień PZL Mielec
52 Grzegorz Kardyś Mielec PZL Mielec
53 Dorota Lampart Dębica Dzikie Mustangi
54 Mariola Mazur Dębica Dzikie Mustangi
55 Anna Mądro Ostrów Dzikie Mustangi
56 Grzegorz Furdyna Mielec HUSQVARNA
57 WACŁAW KANIA Ilkowice Polish Runners Club Ireland
58 Pawel Dudek wola zyrakowsla
59 Anna Ziętarska Połaniec
60 Marek Filar Mielec PZL Mielec
61 Adam Piechota Mielec PZL Mielec
62 Szymon Ruciak Dębica Klub Biegacza Maratończyk
63 Piotr Babula Mielec 3A Composites Mobility
64 Mateusz Syper MIELEC PZL Mielec
65 Jakub Saj Mielec Husqvarna
66 Agata Niedziałek Rzeszów Rzeszów
67 Adam Kosela Dębica Dębickie Gepardy
68 Agnieszka Golemo Dąbrowa Tarnowska Run Team Dt
69 Dominika Kozioł Dębica Dębickie Gepardy
70 Bernadetta Stempień Tarnobrzeg Tarnobrzeg
71 Tomasz Stala Dębiaki PZL Mielec
72 Kamil Mazur Rzędzianowice Lks Rzędzian
73 Sylwia Daszewska Mielec
74 Andrzej Baran Jodłowa JODŁOWA
75 Wacław Czaja Przemyśl
76 Anna Urbanik Dębica Pędzące Ślimaki
77 Sylwester Gadziała Mielec
78 Damian Szczyrba Nosówka Nosówka
79 Artur Wilk Dębica 3A Composites Mobility
80 Damian Gruszka Grochowe PZL Mielec
81 Robert Chajdaś Mielec ZABIEGANI MIELEC
82 Damian Szwagierczak Skopanie Dom Dziecka w Skopaniu
83 Radek Panek Panek Żabno Firefighters team Żabno
84 Mateusz Fiołek Strzegocice Królewskie Pilzno
85 Sebastian Czerw Grochowe
86 Grzegorz Ziomek Mielec PZL Mielec
87 Piotr Cyzio Pustków Osiedle PZL Mielec
88 Radosław Wojtuszewski Mielec PZL Mielec
89 Agnieszka Bik Mielec PZL Mielec
90 Daniel Duńczyk Mielec PZL Mielec
91 Agata Wrońska Mielec PZL Mielec
92 Adam Loryś Nisko brak
93 Ewa Loryś Brzóza Królewska ActiveTeam Brzóza Królewska
94 Mariusz Marut Raniżów Forever Business Team
95 Mirosław Serafin Dąbrówka Osuchowska -
96 Janusz Dziki Mielec PZL Mielec
97 Wojciech Chajdaś Mielec Zabiegani Mielec
98 Grzegorz Kawalec Rzeszów -
99 Rafał Czachor Nowa Dęba Brak
100 Damian Machała Mielec Bury Sp. z o.o.
101 Przemysław Panek Żabno Firefighters Team Żabno
102 Daniel Słowik Słowik Zabno Gang Zakręconych Mastersów
103 Stanisław Podraza Dębica
104 Ireneusz Wójcik Rzeszów Dziki
105 Mateusz Wójcik Pilzno Darco Team
106 Michał Tomaszewski Pustków-Osiedle Dzikie Mustangi
107 Paulina Nowakowska Kolbuszowa Paulina
108 Maciej Jędruchów Trzebownisko Biegowy Team Rzeszów
109 Karolina Pelka Kosowy Karolina
110 Katarzyna Rżany Wola Otałęska PZL Mielec
111 Dariusz Skórski Mielec PZL Mielec
112 Marta Małek CYGANY BBKTS
113 Artur Małek Cygany Brak
114 Karolina Szumlańska Żabno Gang zakręconych mastersów
115 Monika Kapała Tarnobrzeg Brak
116 Michał Kolanko Krościenko Wyżne InfoSoftware Polska/ Grupa Pościgowa
117 Elżbieta Żuchowska-Pezda Mielec xxx
118 Robert Maciejuk Sandomierz brak
119 Monika Maciejuk Sandomierz brak
120 Bartosz Dulik Mielec Brak
121 Jarosław Zieliński Rzeszów Brak
122 Angelika Zielińska Rzeszów Szlachta nie biega szlachta kroczy
123 Krzysztof Wielgosiński Mielec WielgosinskiDent
124 Piotr Wiech Mielec Firma Tarapata Team
125 Mateusz Barnaś Mielec PZL Mielec
126 Kazimierz Wrona Mielec RSM Mielec
127 Magdalena Ruciak Dębica Maratończyk Dębica
128 Damian Kusek Wadowice Górne
129 Marcin Trznadel Chorzelów FM
130 Krystian Kaczmarski Nowa Dęba PZL Mielec
131 Maciej Barszcz Padew Narodowa PZL Mielec
132 Leszek Magda Mielec PZL Mielec
133 Michał Mach Rzeszów PZL Mielec
134 Michał Mokrzycki Mokrzycki Mielec PZL Mielec
135 Adam Giszter Mielec Mielec
136 Krzysztof Głaz Mielec PZL Mielec
137 Maciej Piecuch Mielec PZL Mielec
138 Piotr Wiatrowski mielec BB
139 Michal Szpara Tuszów Narodowy PZL Mielec
140 Justyna Jacek Trzeboś
141 Justyna Lączak Szczecin Asseco Active Team
142 Rafał Dziadosz Rzemień PZL Mielec
143 Liliana Lonca Mielec Zabiegani Mielec
144 Zbigniew Sala Sala Stobierna BRAK
145 Aneta Stachula Wojków ...
146 Patryk Partyka Sokołów Małopolski DzikiTim
147 Sebastian Buchman Nowy Sącz Akademia Bosego Wirusa
148 Jadwiga Chmura Dębica Akademia Bosego Wirusa
149 Maciej Szlęk Pławo PZL Mielec
150 Sebastian Partyka Sokołów Małopolski DzikiTim
151 Natalia Partyka Sokołów Małopolski DzikiTim
152 Katarzyna Partyka Sokołów Małopolski DzikiTim
153 Tomasz Rogowski Mielec
154 Robert Cichoń Mielec HUSQVARNA
155 Andrzej Berezak Mielec Husqvarna
156 Marek Strokoń Mielec PZL Mielec
157 Beata Jacek Trzeboś
158 Monika Michońska Mielec PZL Mielec
159 Łukasz Michoński Mielec PZL Mielec
160 Krzysztof Olearski Tarnów
161 Tomasz Kagan Mielec 3A Composites Mobility
162 Damian Wydro Kraków Mielecka Szkoła Tenisa
163 Jakub Żmuda Mielec grubo albo wcale
164 Grzegorz Mierzyński Mielec Brak
165 Tomasz Kulig Dębica Dębickie Gepardy
166 Monika Kozioł Mielec Husqvarna Mielec
167 Michał Streb Chorzelow Stal Mielec
168 Jarosław Stachyra Mielec PZL
169 Łukasz Kłoda Mielec
170 Piotr Sokołowski Mielec
171 Mariusz Maziarz Mielec Mielec
172 Maciej Krakowski Mielec #a_moze_ultra / wkurw_team
173 Jadwiga Gładysz Mielec ARHA
174 Adrian Kokoszka Mielec
175 Wiktor Watracz Mielec -
176 Jolanta Rusek Mielec Zabiegani Mielec
177 Jacek Barnaś Mielec Bez klubu
178 Szczepan Krępa Padew Narodowa HERBU OSTOJA
179 Robert Surowiec Mielec Nie
180 Anna Mordasiewicz Tuszyma brak
181 Mariusz Stępień Chorzelów Brak
182 Mateusz Lech Mielec PZL Mielec
183 Magda Rzeszutek Mielec PZL Mielec
184 Paulina Kamińska Mielec PZL Mielec
185 Dawid Rejnowicz Kielce Brak
186 Joanna Korb Korb Chorzelów -
187 Karolina Gacparska Wola Baranowska
188 Anna Popiołek-Krępa Padew Narodowa HERBU OSTOJA
189 piotr więcek kolbuszowa kolbuszowa
190 Maciej Ujas Mielec PZL Mielec
191 Małgorzata Maksoń Tuszów Narodowy PZL Mielec
192 Elżbieta Ujas Mielec PZL Mielec
193 Łukasz Łazinek Tuszyma Husqvarna
194 Arkadiusz Malinowski Przemyśl
195 Sławomir Zięba Mielec Grokam
196 Jarosław Szczerba Mielec OIOM Team
197 Adam Podraza Jodłowa Wilki Jodłowa
198 Daniel Szpunar Dębina -
199 Paulina Momola Mielec PZL Mielec
200 Michał PJD Wadowice Górne WG CREW
201 Jerzy Pańczyk Mielec PZL Mielec
202 Dawid Kozioł Biały Bór
203 Grzegorz Mosio Żelichów
204 Paweł Madejski Żabno Gang Zakręconych Mastersów
205 Maciej Dąbrowski Chorzelów -
206 Krzysztof Kubiak SKOPANIE FIRMA BURY
207 Dominik Kulig Ocieka Bury Sp z o.o.
208 Marlena Mika Mielec Bury Sp. z o.o.
209 Łukasz Górski Mielec Bury Sp z o.o.
210 Stanisław Podraza Lubcza Wilki Jodłowa
211 Marek Dzierwa Wisowa Wilki Jodłowa
212 Ewelina Rybka Dębica Pędzące Ślimaki
213 Tomasz Wróbel Pleśna
214 Mariusz Bielawa Żyraków Bury Sp. z o.o.
215 Katarzyna Krupka Dobrynin Firma BURY
216 Waldemar Sutyła Jasionka brak
217 Paulina Zbróg Kielce
218 Katarzyna Górska Czermin Bury Sp. z o. o.
219 Małgorzata Ćwięka Mielec Bury Sp. z o.o.
220 Bartłomiej Smaczny Mielec --
221 Oliwia Lew Pustków
222 Marzena Machnica Ropczyce RunProgressTeam
223 Grzegorz Chorążak Siedlanka Brak
224 Joanna Krzemińska Mielec -
225 Jolanta Pęzioł Mielec Bury Sp. z o.o.
226 Grzegorz Porada Sokołów Małopolski Bury Sp. z o.o.
227 Sebastian Gacparski Chełm Bury Sp. z o.o.
228 Ewelina Tomaszek Mielec Firma Bury Sp. z o.o.
229 Karolina Wilk Mielec Bury Sp. z o. o.
230 Monika Dengler Mielec Bury Sp.z.o.o.
231 Fabian Kmieć Mielec Bury Sp. z o.o.
232 Lukasz Sroka Dębica Bury Sp. z o.o.
233 Łukasz Kukla Stalowa Wola Brak
234 Dariusz Hezner Dębica Bury Sp. z o.o.
235 Krzysztof Barszcz Mielec Bury Sp. z o.o.
236 Marcin Woliński Mielec BURY
237 Lilianna Gładysz Mielec Bury Sp. z o.o.
238 Tomasz Foryś Lublin Sii Running Team
239 Zbigniew Pacuła Mielec
240 Marcelina Leśniak Mielec Bury Sp. z o.o.
241 Jakub Puć Mielec OMK Smoczka
242 Kamil Tokarski Gorlice Biegowy Team Rzeszów
243 Marek Mosiołek Mielec Bury Sp. z o.o.
244 Patrycja Maziarz Trześń Bury Sp. z o.o.
245 Mirosław Gawle Zawierzbie Maratończyk Dębica
246 Katarzyna Gawle Zawierzbie Maratończyk Dębica
247 Małgorzata Michnik Mielec Bury Sp. z o.o.
248 Damian Placek Sędziszów Małopolski Bury Sp. z o.o.
249 Robert Leś Radomyśl Wielki HER-MET
250 Katarzyna Hajduk Chorzelów -
251 Maciej Iwanicz Mielec GROKAM
252 Mirosław Szyszka Warszawa FCS SUPERSZYCHA TEAM
253 Dawid Zygmunt Rzeszów Bury sp. z o.o.
254 Magdalena Wiktor-Galek Wiktor-Galek Kolbuszowa Bury Sp z o. o.
255 Magda Pietryka Mielec
256 Mariusz Woźniak Tuszyma Frytki z majonezem
257 Tomasz Łachut Suchy Grunt Bury Sp. z o.o.
258 Rafał Dybisz Mrowla Bury Sp. z o.o.
259 Witold Gladyszewski Mielec
260 Łukasz Dusza Przemyśl
261 Adam Pogoda Mielec AUDACES IF
262 Agnieszka Wróbel Pleśna
263 Tomasz Mroczek Mielec KPP Mielec
264 Marcin Pasternak Starachowice
265 Radosław Dąchur Osiek 3A Composites Mobility
266 Maciej Ochab Mielec PZL Mielec
267 Emil Murdza Mielec Bury Sp. z o. o.
268 Adrian Mądry Mielec BURY SP. z o.o.
269 Dariusz Dudek Chorzelów Brak
270 Majka Bieszczad żyraków
271 Agata Ślęzak Mielec
272 Dominika Światowiec Mielec Bury Sp. z o. o.
273 Mateusz Czekajski Ocieka
274 Łukasz Ziembicki Mielec Hiszpańska Inkwizycja
275 Marek Dudek Rzeszów Bury Sp. z o.o.
276 MAŁGORZATA DOMARADZKA DOMARADZKA RZESZÓW BT WAGABUNDA
277 GRZEGORZ DOMARADZKI DOMARADZKI RZESZÓW BT WAGABUNDA
278 Adam Dydo Dębica N/A
279 Wojciech Antończyk Mielec 3A Composites Mobility
280 Grzegorz Kardyś Malinie -
281 Barbara Szawara Ropczyce
282 Rafał Kulpa Białobrzegi
283 Maciej Kita Kita Straszęcin 33 blp
284 Dariusz Kozioł Mielec HUSQVARNA
285 Marek Puk Majdan Królewski Bury Sp. z o.o.
286 Monika Gubernat Mielec Bury Sp. Z.O.O.
287 Grzegorz Madej Mielec BURY Sp. z o.o.
288 Wojciech Mazurkiewicz Mielec GRUBO albo WCALE
289 Tomasz Soja Mielec Gruboalbowcale
290 Seweryn Stec Stec Majdan krolewski
291 Wojciech Drabek Rzeszów
292 Marek Chomenko Mielec jajebie crew
293 Witold STYSIAŁ Nowa Dęba ND
294 Paulina Ćwięka Trzciana GARDNER Aerospace
295 Dariusz Szpara Mielec HUSQVARNA